GreenAdventure

Vrei sa afli cand si unde se organizeaza cele mai tari aventuri?

Alatura-te fanilor GREEN ADVENTURE si hai sa ne distram!

O data pe saptamana o sa te anuntam despre programele si vacantele Green Adventure. Va multumim ca ati ales sa va conectati cu noi!

Curs caiac white water in Slovenia pe raul Soca


Acasa  »  evenimente  » curs-caiac-white-water-in-slovenia-soca-2020

Curs caiac white water in Slovenia pe raul SocaPerioada: 27 septembrie - 4 octombrie 2020

Avand o experienta de 7 ani in organizarea cursurilor de caiac white water, pentru cursul din sezonul 2020 ne-am propus sa livram varianta de curs “From Zero to Hero” in Slovenia pe raul Soca!

Slovenia este destinatia perfecta pentru a invata tehnica de vaslit pe rauri de munte. Raul Soca este destinatia cea mai cunoscuta pentru caiacistii veniti de pe toate continentele sa vasleasca pe acest rau cu adevarat special.

Pentru toamna anului 2020 va propunem o vacanta de aventura in Slovenia, unde echipa noastra de instructori experimentati o sa va ofere o experienta unica si 100% sigura pe cel mai frumos rau din Europa.

Raul ales pentru practica de curs este Soca - lacrima de cristal a Europei. Aici aveti un film realizat de echipa Green in primavara anului 2016 pe raul Soca:

https://www.youtube.com/watch?v=r3RqxHUQDFg&t=142s

Soca este o destinatie de top a caiacistilor, oameni din toata lumea calatorind special doar sa vasleasca pe acest minunat rau. Aici gasim conditii perfecte pentru organizarea acesti curs: sectiuni diferite cu grade de dificultate graduale: clasa 1, clasa 2, clasa 3 … pana la clasa 6!

De ce un curs de caiac cu Green Adventure?

Ca si instructor trebuie sa cunosti in primul rand raurile pe care o sa le cobori in caiac alaturi de elevii tai. Echipa Green este prezenta aproape in fiecare an pe Soca si va enumeram motivele care va demonstreaza profesionalismul echipei noastre:

-Licenta internationala British Canoe Union Whitewater Kayak si BCU Whitewater Safety and Rescue.

-Licenta internationala de salvatori din rauri white water Rescu 3.

-Licenta international Word Rafting Federation.

-Licenta international International Rafting Federation.

Toate aceste licente au fost obtinute in urma unor examene care au demonstrat abilitatile noastre ca si practicanti a sporturilor de white water. Si acest lucru va demonstreaza ca o sa aveti o experienta sigura si posibilitatea de a invata tehnicile corecte livrate in acest curs de caiac white water.

Perioada propusa pentru acesta Vacanta – Curs Caiac White Water: 27 Septembrie - 4 Octombrie.

Oferta de pret curs “From Zero to Hero” in Slovenia: 699 Euro/persoana.

Numar maxim participanti in acest program: 8. Numar minim participanti ca acest program sa se realizeze: 6.

In perioada 1 - 31 Ianuarie 2020 avem o oferta de early-booking: plateste un avans de 30% pentru programul "Curs Caiac WW Slovenia 2020" si ai o reducere de 10% din pretul acestui program! Diferenta de plata trebuie achitata cu minim 15 de zile inaintea datei de program (poti sa achiti esalonat sau toata diferenta odata).

Important: avem disponibile doar 4 locuri cu tarif de early booking! Daca vrei sa beneficiezi de reducerea de 10% noi te sfatuim sa te grabesti :)

In acest pret s-au inclus:

-echipament complet de curs: caiac white water marca Pyranha, padela, spraydeck neopren, airbag caiac, costum de neopren, incaltaminte de neopren, casca si vesta de salvare.

-minim 2 instructori cu licente internationale de white water.

-sesiune teoretica de curs.

-2 sesiuni pe zi pentru practica pe raul Soca.

-filmari cu camera fullHD GoPro si analiza video.

-sesiune de poze cu camera water proof pe toata perioada cursului.

-transfer auto pe perioada de curs.

Ce nu este inclus in pret:

-transportul cu masina personala Bucuresti – Slovenia – Bucuresti sau cu avionul Bucuresti – Italia – Bucuresti.

-cazarea pe perioada cursului (se poate face in campingurile din zona sau la pensiuni).

-mesele si bautura pe perioada acestei vacante.

-taxa de vaslit pe raul Soca (se va achita la fata locului).

-activitatile extra-curs din ziua 7 (intrarile la muzee sau activitatile de aventura contractate la fata locului).

La cerere putem sa oferim transportul Bucuresti – Slovenia – Bucuresti la pretul de 100 Euro/persoana. Oferta de transport este valabila doar pentru 4 persoane.

Tot la cerere putem sa oferim preluarea de la aeroportul din Italia si transportul pana in Slovenia (venire / plecare) pentru tariful de 30 Euro/persoana.

Mancarea este la acelasi nivel de pret ca si in restaurantele din Romania sau chiar mai ieftina in magazine, pentru cine doreste sa-si gateasca. Sa nu mai spunem ca suntem foarte aproape de Italia si putem sa ne bucuram de delicioasa “cucina italiana” in orice seara in care dorim sa ne delectam cu pizza sau paste.

BONUS LA ACEST PROGRAM: Green Adventure ofera pentru fiecare persoana inscrisa o tura de rafting gratis pe raul Buzau pe toata durata sezonului 2019 (valoare bonus 50 Euro)!

Program curs:

Ziua 1: Ajungem in Slovenia si ne cazam. Pentru cazare avem doua optiuni: camping sau pensiunile din zona orasului Bovec.

Ziua 2: Cursul incepe cu explicarea tehnicilor de vaslit si echilibru in caiac pe un superb lac din Italia (Lago di Predil).

Ziua 3: Vaslim si exersam pe raul Soca pe sectiunea Kobarid – Tolmin (clasa 2).

Ziua 4: Vaslim si exersam pe raul Soca pe sectiunea Cezsoca – Boka (clasa 2).

Ziua 5: Vaslim si exersam pe raul Soca pe sectiunea Girklica – Cezsoca (clasa 2-3).

Ziua 6: In aceasta ultima zi de curs, o sa alegem o sectiune de rau care se preteaza cel mai bine cu nivelul de cunostinte atins de voi pe perioada cursului. Sa fie clasa 3, 4 sau 5 … cine stie :).

In fiecare zi de curs o sa avem 2 sesiuni de vaslit pe rau: dimineata – pranz / pauza de masa – siesta / pranz – seara. In fiecare seara o sa avem analiza video pentru fiecare cursant.

Ziua 7: La alegere, puteti sa va intoarceti in Romania sau sa mai aveti o zi de relaxare in care putem sa facem drumetii in frumosii munti din zona, sa vizitam muzee sau sa ne distram la rafting, SUP sau alte activitati pe raul Soca. Daca mai vreti, putem sa avem inca o zi de vaslit in caiace pe Soca :).

Ziua 8: Daca ati ales ca in ziua 7 sa ramaneti in frumoase vale a raului Soca, in aceasta dimineata ne spunem la revedere si cu parere de rau setam GPS-ul cu destinatia “acasa”. Vacanta si aventura s-a sfarsit, dar cunostintele dobandite la acest curs o sa va ofere sansa sa  va organizati multe alte vacante pe raurile din Europa sau de pe alte continente.

Acomodarea pe perioada cursului:

In functie de bugetul vostru puteti sa alegeti intre 2 variante: camping sau pensiune. Zona in care o sa ne aflam pe perioada acestui curs este foarte bine dezvoltata turistic si conditile oferite de campinguri sau pensiuni sunt foarte bune si preturile de inchiriere sunt acceptabile, comparabile cu cele din Romania.

Pentru mai multe detalii legate de posibilitatile de cazare va rugam sa ne contactati.

Echipament curs:

Oferim cele mai bune echipamente posibile pentru acest curs:

-caiace white water Pyranha echipate cu spraydeck de neopren si airbag caiac.

-padele special de white water.

-costum de neopren si incaltaminte de neopren, exact pe masura ta.

-casca de protectie si veste de salvare de mare flotabilitate.

-filmari fullHD cu camera GoPro.

-sesiuni de poze pe perioada cursului cu camera foto water proof.

-transport pe perioada cursului cu Van-ul Green.

Instructori curs:

Instructori cu urmatoarele licente internationale:

-British Canoe Union Whitewater Kayak si BCU Whitewater Safety and Rescue.

-Licenta internationala de salvatori din rauri white water Rescu 3.

-World Rafting Federation.

-International Rafting Federation.

Pentru acest curs avem minim 2 instructori.

PENTRU SEZONUL 2020 GREEN ADVENTURE A INTRODUS POSIBILITATEA SA PLATI IN RATE PENTRU ORICE PROGRAM EXTERN DIN PORTOFOLUIL NOSTRU. VA RUGAM SA NE CONTACTATI PENTRU DETALII!

In perioada 1 - 31 Ianuarie 2020 avem o oferta de early-booking: plateste un avans de 30% pentru programul "Curs Caiac WW Slovenia 2020" si ai o reducere de 10% din pretul acestui program! Diferenta de plata trebuie achitata cu minim 15 de zile inaintea datei de program (poti sa achiti esalonat sau toata diferenta odata).

Important: avem disponibile doar 4 locuri cu tarif de early booking! Daca vrei sa beneficiezi de reducerea de 10% noi te sfatuim sa te grabesti :)

Experienta ceruta: Nu este necesara experienta anterioara. Toate programele Green Adventure sunt structurate ca sa fie accesibile oricui, fara sa fie nevoie de o conditie fizica sau cunostinte speciale.

Rezerva-ti un loc prin plata unui avans si nu uita ca locurile sunt limitate! Asteptam mesajele tale la adresa office@greenadventure.ro sau la telefon 0799.990.111.

Daca vrei sa fii la curent cu evenimentele si cursurile de caiac pe ape repezi pe care le vom organiza in viitorul apropiat, aboneaza-te la newsletter si alatura-te fanilor GREEN ADVENTURE de pe Facebook!

Pentru a vedea ce parere au clientii care au participat in vacantele Green Adventure te invitam sa citesti review-urile primite pe TripAdvisor.

Activitati care au loc la eveniment

Curs caiac white water

White water suna asa cum si este: o spuma facuta de caderea ei si lupta continua cu malurile ce o indreapta spre locuri nebanuite. In timp ce apa serpuieste printre stancile unui canion si maluri strajuite de copaci cu radacini impunatoare, caiacul tau special ce parca face corp comun cu ea iti dezvaluie peisaje pe care nu le vei putea vreodata admira decat de acolo: soarele ce isi croieste drum printre ramuri, caderea lina a frunzelor toamna in ... afla mai mult

Trimite pe Facebook Trimite pe Twitter

Evenimente similare

Curs caiac white water in SloveniaCURS CAIAC WHITE WATER IN SLOVENIA!!! Avand o experienta de 4 ani in organizarea de cursuri de caiac white water, pentru cursul din aceasta toamna ne-am propus sa reinventam acest concept! Va oferim in premiera varianta de curs“From Zero to Hero”! Si pentru a face cat mai speciala sesiunea de curs din aceasta toamna, va propunem o locatie unica de desfasurare: Slovenia! Slovenia este destinatia perfecta pentru a invata tehnica ... alfa mai mult

Perioada: 16 - 23 octombrie 2016

Ski si eskimo roll la ToplitaGreen Adventure va propune o mini vacanta de sport si relaxare in zonaToplita, in jud.Harghita. Ce program avem aici? Ceva super interesant! LECTII DE SKI pe partia Toplita si la piscina din centrul SPA Baile Banffy, LECTII DE ESKIMO ROLL in caiac! De ce Toplita?? ESTE CEA MAI IEFTINA PARTIE DE SCHI DIN ROMANIA SI LOCUL IDEAL UNDE POTI INVATA SA SCHIEZI! IN PLUS AVEM LA DISPOZITIE SI O PISCINA CA SA INVATAM ESKIMO ROLL-UL DIN CAIAC! Loca ... alfa mai mult

Perioada: 2 - 5 martie 2017

Curs caiac white water pe raul Buzau si o experinta de glamping la Green CampAvand o experienta de 7 ani in organizarea de cursuri de caiac white water, pentru cursul din primavara anului 2020 reluam conceptul unic de curs“From Zero to Hero”! Echipa de caiacisti Green Adventure are brevetari British Canoe Union Whitewater si BCU Safety and Rescue (singurele din Romania), obtinute in urma absolvirii cursurilor British Canoe Union. De ce sa alegeti Green Adventure pentru acest curs? Echipa Green Adventure e ... alfa mai mult

Perioada: 23 - 26 aprilie 2020

Curs caiac white water cu instructori engleziEsti pasionat de caiac si doresti sa inveti de la cei mai buni instructori? Green Adventure in parteneriat cu Barci in Bagaje ti-au pregatit un modul de curs unic: Curs de caiac white water cu instructori din Anglia! In plus, echipa Green este prezenta si ea la acest curs si astfel beneficiati de o siguranta suplimentara si de pregatirea noastra dobandita in urma obtinerii brevetarilor British Canoe Union Whitewater Safety and Rescue (singur ... alfa mai mult

Perioada: 28 aprilie - 1 mai 2018

#PowerRafting cu Green Adventure#PowerRafting by Green Adventure! Distractie si aventura suprema! Ai incercat deja raftingul pe raul Buzau si vrei ceva mai antrenant? Esti o persoana in cautare de senzatii tari? Iti place sa ai control absolut si sa te bucuri de o experinta unica? Vrei distractia supremape un rau de munte? Daca raspunsul tau este "Da!" la oricare din intrebarile de mai sus atunci avem solutia perfecta pentru tine: #PowerRafting! Dar ce est ... alfa mai mult

Perioada: 3 - 4 august 2019

#PowerRafting cu Green Adventure#PowerRaftingby Green Adventure! Distractie si aventura suprema! Ai incercat deja raftingul pe raul Buzau si vrei ceva mai antrenant? Esti o persoana in cautare de senzatii tari? Iti place sa ai control absolut si sa te bucuri de o experinta unica? Vrei distractia suprema pe un rau de munte? Daca raspunsul tau este "Da!" la oricare din intrebarile de mai sus atunci avem solutia perfecta pentru tine: #PowerRafting! ... alfa mai mult

Perioada: 10 - 11 august 2019

#PowerRafting cu Green Adventure#PowerRaftingby Green Adventure! Distractie si aventura suprema! Ai incercat deja raftingul pe raul Buzau si vrei ceva mai antrenant? Esti o persoana in cautare de senzatii tari? Iti place sa ai control absolut si sa te bucuri de o experinta unica? Vrei distractia suprema pe un rau de munte? Daca raspunsul tau este "Da!" la oricare din intrebarile de mai sus atunci avem solutia perfecta pentru tine: #PowerRafting! ... alfa mai mult

Perioada: 27 - 28 iulie 2019


Inapoi

Acasa Activitati Calendar ture Team building Vacante active Cursuri Galerii Articole Contact

© Green adventure
Sitemap